Press "Enter" to skip to content

Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Bydgoszczy – list otwarty

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Kończy się czwarty rok działalności Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Bydgoszczy. Szkoła ma nową siedzibę zlokalizowaną w centralnym punkcie naszego miasta w budynku NOT (blisko ronda Jagiellonów). Prowadzimy klasy stacjonarne i tzw. nauczanie domowe. W tym roku udało się otworzyć i wyposażyć nowe klasy lekcyjne. Przygotowujemy się do utworzenia kolejnej. Brakuje nam jednak dzieci, które rozpoczną swoją przygodę z naszą szkołą. Być może jest to skutkiem pewnych obaw rozsiewanych w naszym środowisku, a które są dla nas bolesne i krzywdzące. Chcieliśmy się z nimi poprzez ten list zmierzyć i je oddalić.
Przede wszystkim zamysłem powstania szkoły było łączenie rodzin wszystkich tradycyjnych katolików, a także tych, którzy jeszcze nie poznali ukrytego skarbu Tradycji i którzy mimo pewnych różnic, chcą mieć szkołę dla siebie, bezpieczną, wychowującą, szanującą autorytet nauczycieli, a przede wszystkim uczącą prawdziwego Katechizmu katolickiego.
Część krzywdzących opinii pochodzi od osób, które nigdy w szkole nie były, może nawet i nie mają jeszcze dzieci, więc nie są w stanie zrozumieć rodziców, a swoje spory doktrynalne w środowiskach Tradycji przesuwają na poziom szkoły. Jest to niesprawiedliwe. Szkoła jest otwarta codziennie i każdy może się osobiście przekonać, jak jest naprawdę. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły każdego dnia!
Oratorium Św. Rodziny działa przy naszej szkole. Posługuje w nim Czcigodny Ksiądz Dariusz Kowalczyk, salezjanin, który poświęcił się całkowicie dla tego miejsca. Osoba katolickiego kapłana i katolickie tradycyjne duszpasterstwo to dla nas wielkie błogosławieństwo. Ks. Kowalczyk jest kapłanem katolickim, głosi katolicką doktrynę i sprawuje katolickie sakramenty. Msza Św. w rycie rzymskim odprawiana jest codziennie. Nie ma drugiego takiego miejsca w Bydgoszczy. Rozumiemy jednak pewne różnice w środowiskach Tradycji i nie przenosimy sporów i opinii na poziom szkoły. Nikogo nie zmuszamy do tego, by dzieci były obecne na tej Mszy Św., brały udział w rekolekcjach czy wykładach, jeżeli rodzice się „czegoś obawiają”. Jest to całkowicie dobrowolne, choć z pewnością ten udział byłby budujący i wzmacniający wychowawcze oddziaływanie szkoły. Ksiądz jest zawsze dostępny i chętny do rozmów, by te krzywdzące głosy, które są poruszane w rozmowach czy w eterze, załagodzić i rozwiewać, i sprawy rzeczowo wyjaśniać. W szkole jest wspólna modlitwa i nauka religii według tradycyjnego Katolickiego katechizmu. Jakże można w dobie powszechnego odstępstwa od prawideł wiary myśleć o posłaniu dzieci do szkoły publicznej? Ratujmy nasze dzieci!

Zapraszamy na naszą stronę na FB: www.facebook.com/SPStanislawaKostkiBydgoszcz/

Zajrzyjcie tam i polubcie nas. Zobaczycie tak wiele dziecięcych uśmiechów. Może i Państwa dzieci wkrótce do nas dołączą.
Szkoła jest bardzo lubiana przez uczniów, każdego dnia wszyscy chętnie do niej przychodzą. Dzieci dobrze się czują między sobą, grupy szkolne nie są duże, więc ogólna atmosfera sprzyja nauce. Sami nauczyciele bardzo chwalą sobie możliwość uczenia w naszej szkole. Przede wszystkim podkreślają, że dzieci są wesołe  i zdyscyplinowane, a ucząc w małych klasach mogą właściwie i ze starannością przekazywać wiedzę. Sama praca nie jest stresująca i męcząca. To wielka różnica w porównaniu ze szkołami publicznymi i każdy, kto ma także dzieci w publicznych szkołach podstawowych, zrozumie to i doceni. Rodzice tworzą zbiorowość szkolną i mimo różnic, udaje się wspólnie organizować różne przedsięwzięcia, jak wycieczki, przedstawienia czy naprawy. Tak, jeżeli coś się zepsuje, to sami naprawiamy sprzęty i robimy drobne remonty. Jesteśmy odpowiedzialni za naszą szkołę.
Podsumowując i pamiętając, że znane powiedzenie mówi, że Polak mądry po szkodzie, by nie było za późno. Szkoła nie może działać bez dzieci. Chcemy otworzyć nowe klasy. Zapraszamy Was, Drodzy Rodzice, pilnie, bo nowy rok szkolny wkrótce się zacznie. Przyjdźcie poznać naszą szkołę i rozwiać ewentualne wątpliwości już teraz. Rewolucja, którą szykuje nam obecnie rządząca lewica, dosięgnie każdego z nas, chyba że będziemy mieli swoje miejsca, w których będziemy mogli ochronić nasze dzieci. Nasza szkoła jest bezpiecznym bastionem, który to zrobi. Nie słuchajcie tych, którzy tylko mącą i rzucają słowa na wiatr, bez odpowiedzialności. Każdy decyduje za samego siebie.

Z Panem Bogiem,
Narcyz Kamiński

 

 

Mission News Theme by Compete Themes.