Press "Enter" to skip to content

O codziennych Apostołach

Artworks U9bzeyf9hnfgfvos R2vezg T500x500

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Ten wpis został napisany jako inspiracja wynikła z rozmowy, którą odbyłem podczas spotkania służbowego.

Zagubienie wśród ludzi jest coraz większe… Czasem wystarczy jedno dobre zdanie by pobudzić ich na nowo do odkrycia ukrytej lub zagubionej już nadziei…nadziei w Bogu, nadziei w Prawdę i Miłość.

Tak, tak wiele prawimy obecnie o sytuacji w Kościele, państwie, o ekonomii, o cenach prądu i gazu, że gubimy sens naszej codziennej walki o zbawienie. Mamy walczyć o dusze dla Boga. I każdy z nas jest powołany by tej zagubionej owieczce szepnął jedno dobre zdanie, które jak te ziarno rzucone na spragnioną ziemię, wyda dobry owoc…zakiełkuje ponownie.

I tak, spotkany sąsiad na schodach, który zaczyna narzekać, niech usłyszy, że Pan Jezus czeka na niego. I tak, spotkana na zakupach w sklepie sąsiadka, która zaczyna narzekać, niech usłyszy od nas jedno zdanie o potrzebie modlitwy. Jakże wiele takich codziennych okazji? Prawmy ludziom o nadziei zbawienia, bo to jest najważniejszy cel naszego życia.

Zatem spróbujmy od dziś w naszych codziennych rozmowach, spotkaniach, przekazać jedno dobre zdanie o Jezusie i nadziei zbawienia dla tych, którzy wytrwają do końca.

Niech dobry Bóg da nam okazje do dobrych rozmów. Próbujmy codziennie walczyć o wiarę wśród najbliższych.

Z Panem Bogiem,

Narcyz Kamiński

Mission News Theme by Compete Themes.