Press "Enter" to skip to content

Kardynał Bellarmin ekumenicznie…

W styczniu, gdy kościół posoborowy „świętuje” ekumeniczne spotkania z innowiercami i heretykami, niech nam w pamięci zostaną cytaty z Kardynała Roberta Bellarmina:

W odpowiedzi na obronę katolickich dogmatów podważanych przez Jakuba Stuarta „to jak wygląda Czyściec ma niewielkie znaczenie dla ludzi, którzy weń nie wierzą. Jest jasne, że ich ciekawość powinna dotyczyć piekła albowiem to jeno miejsce dla nich pozostaje”.

Na rojenia „ekumeniczne” Jakuba Stuarta o zjednoczeniu protestantów odpisywał: „jak można zakończyć dysputę jeśli dyskutanci nie mają innego mediatora jak Pismo, które każdy z nich może interpretować jak chce? Gdybyśmy w sądach świeckich mieli tylko prawo, zaś sędziowie i prawnicy zostaliby surowo zakazani, jakąż mielibyśmy nadzieję doczekania końca procesu?”,

a tutaj mądrość dotycząca i obecnych czasów „oceniając czy ktoś jest męczennikiem nie ma znaczenia czy został zabity dlatego że wyznawał Wiarę Katolicką, czy też dlatego że złamał prawo, które nakazywało mu jej się wyrzec. To stara pogańska sztuczka cezara – ustanowić prawo przeciw religii a następnie mordować ludzi, nie nietolerancyjnie z powodu religii oczywiście, lecz w ramach mądrej racji stanu, bo wykroczyli przeciw majestatowi konstytucji”. Kto mądry ten zrozumie.

Tradycja uczy. Czerpmy wiedzę z tradycji. Historię Kardynała Roberta Bellarmina możemy znaleźć na tej stronie: https://nondraco.wordpress.com/2023/01/08/kardynal-bellarmin/

Z Panem Bogiem,

Narcyz Kamiński

Mission News Theme by Compete Themes.