Press "Enter" to skip to content

Szkoła katolicka – w trosce o młode pokolenia

W trosce o dobro i katolickie wychowanie naszych dzieci, zarząd Prywatnego Katolickiego Stowarzyszenia Wiernych Tradycji Łacińskiej im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, podjął jednogłośnie uchwałę o przygotowaniu do otwarcia i prowadzenia pierwszej szkoły podstawowej o profilu tradycyjnie katolickim w Bydgoszczy. Intencją naszą jest otwarcie Szkoły Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Bydgoszczy od 1 września 2020 roku. Wszelkie informacje nt. postępu prac związanego z otwarciem oddziałów klasowych będziemy prezentowali na naszej stronie internetowej.

Prosimy o wsparcie modlitewne tego projektu. Partonem szkoły został Święty Stanisław Kostka – polecajmy w codziennej modlitwie Jego opiece to Boże dzieło.
Prosimy także o wsparcie finansowe tego projektu. Konto: 03 1600 1462 1818 2007 7000 0004
Konto jest dedykowane i wszelkie darowizny będą przeznaczone tylko i wyłącznie na dzieło otworzenia i prowadzenia szkoły.

Prosimy również o wsparcie dydaktyczne tego projektu. Mamy miejsce, będą potrzebne ławki i wystrój sal. Osoby mogące wspomóc prosimy o kontakt mailowy: stowarzyszenie@wiernitradycjilacinskiej.pl lub telefoniczny: Narcyz Kamiński 504 230 217.

Stowarzyszenie zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji edukacyjnej i moralnej narodu polskiego. Liczymy, że nabyte doświadczenie w otwarciu pierwszej szkoły tradycyjnie katolickiej, będzie pomocne dla innych w tworzeniu takich szkół w innych miastach.
Dla zachowania naszej wiary katolickiej, dla budowania naszych prawdziwych elit, dla zachowania polskości i pamięci o przodkach, prawdziwej historii Polski, jest to bardzo ważne. Dołóżmy wszelkiego trudu by ta szkoła powstała.

Narcyz Kamiński

Mission News Theme by Compete Themes.