Escort Girl Anal Sensuell Massasje Oslo Kan gravide spise scampi samleie med mensen Homo møteplassen mobil gratis kontaktannonser Chat Gratis Erotic Tantric Massage Finnxpartner parad hotel nakenscener Press "Enter" to skip to content

Pielgrzymka do Gietrzwałdu A.D. 2020 – relacja

Dzięki łasce Pana Boga Wszechmocnego, w Trójcy Świętej Jedynego, dane nam było pokłonić się przed tronem naszej Królowej w Gietrzwałdzie. Jako Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po raz drugi pielgrzymowaliśmy do stóp Pani Gietrzwałdzkiej.
W tym roku modliliśmy się szczególnie o to, by Pan Bóg powoływał kapłanów, którzy będą odprawiać tylko i wyłącznie Mszę Święta w klasycznym rycie rzymskim.
O godzinie 13 w Bazylice mniejszej pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona przez Księdza Jacka Bałembę SDB Msza Święta w tradycyjnym rycie rzymskim. Licznie zgromadzeni pątnicy w ciszy i skupieniu wysłuchali Mszy Świętej oraz kazania, w którym Ksiądz Jacek Bałemba wskazywał na powrót do prawdziwie katolickiego kultu, doktryny i moralności jako niezawodnych rozwiązań i środków naprawy dzisiejszego stanu zamętu i kryzysu w Kościele. Ksiądz Jacek podkreślił, że w zakresie katolickiego kultu Msza święta w KRR jest najpełniejszą i doskonałą tegoż formą. Słusznie zatem należy się właśnie ten ryt Panu Bogu, jako doskonały sposób oddania Mu chwały. Ksiądz Jacek wskazał na dwa teksty magisterialne o charakterze doktrynalnym, które regulują kult katolicki: Bulla papieża Św. Piusa V Quo primum témpore (14 lipca 1450) oraz Kanon 13 z Kanonów o sakramentach w ogólności Soboru Trydenckiego, Sesja 7 (3 marca 1547). W tym roku 14 lipca minie 450 lat od publikacji Bulli Quo primum tempore i bardzo byłoby pożądane, aby wszyscy katolicy, którym leży na sercu dobro Kościoła zapoznali się starannie z jej treścią.

Dzięki Panu Bogu mogliśmy bez zakłóceń kontemplować ciszę Kanonu i rozważać wspaniałość dzieł Bożych objawionych w Najświętszej Ofierze Ołtarza. Oby Pan Bóg dał nam łaskę powrotu Mszy Wszechczasów do każdej parafii!
Po Mszy świętej był czas na spokojną modlitwę i spotkanie z Matką Bożą. O godzinie 16.30 zebraliśmy się wszyscy przy cudownym źródełku aby rozważać pod przewodnictwem Księdza Jacka Mękę i Śmierć Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Wspinając się do kolejnych stacji Drogi Krzyżowej mogliśmy również podziwiać piękno łąk i lasów gietrzwałdzkiej ziemi. Na zakończenie Drogi Krzyżowej Ksiądz Jacek powiedział do wiernych salezjańskie „słówko” oraz udzielił błogosławieństwa.
Następnie udaliśmy się wszyscy na zasłużony odpoczynek i posiłek do Domu Pielgrzyma. Z okazji 30 rocznicy kapłaństwa złożyliśmy Księdzu Jackowi płynące z serca, gorące życzenia: wytrwałości na tej jakże trudnej drodze, którą wybrał; opieki Maryi Wspomożenia Wiernych i Trójcy Świętej, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych Łask.
Wszystkim przybyłym kapłanom, a w szczególności Księdzu Jackowi Bałembie SDB pragniemy bardzo podziękować za duchową opiekę, prowadzenie i modlitwę – Niech Pan Bóg będzie w tym wszystkim uwielbiony!
Ad maiorem Dei gloriam!